Zatravňovací plastový systém

KOS a PUR plast

Zatravňovací dlaždice jsou vyrobený z Traplastu, což je moderní materiál, který se získává pečlivou recyklací plastových odpadů a má řadu vynikajících vlastností. Zatravňovací dlaždice a ostatně veškeré výrobky z Traplastu mají nezvykle dlouhou životnost a vyžadují pouze minimální údržbu. Jsou lehké (4x nižší hmotnost než u betonu), tenké ( tloušťka pouze 40-60 mm ). Díky těmto vlastnostem se snižují náklady na nutné na dopravu a zemní práce před pokládkou i pracnost a fyzickou zátěž při vlastní pokládce dlažby. Manipulace je jednoduchá a velmi snadná. Traplast se dá velmi snadno řezat, vrtat, spojovat vruty, opracovávat běžnými nástroji na kov, případně dřevo. Díky své pružnosti jsou plastové zatravňovačky ještě pevnější než betonová dlažba. Dlažba je cenově dostupná pro každého.

Zatravňovací plastovou dlažbu je vhodné použít na

 • plastová dlažbaParkoviště
 • Odstavné plochy
 • Dětská hřiště
 • Výjezdy na komunikaci
 • Zpevnění svahů a břehů
 • Stání pro zvířata
 • Cesty golfových hřišť
 • Lože kolem stromů

Nespornou výhodou zatravňovaček KOS a ECORASTER je snadná manipulace a variabilita, takto upravené plochy lze snadno sekat sekačkou. Zatravňovací dlaždice jsou nenasákavé, nenavlhají a neodebírají vegetaci vláhu. Díky tomu jsou zatravněné plochy opravdu zelené. Jsou rovněž odolné vůči mrazu – nepřemrznou, nepopraskají a nekorodují. Snadná opracovatelnost umožňuje přesně vytvářet i náročné okrajové tvary, např. kolem kanalizačních šachet, uzávěrů vody, sloupů veřejného osvětlení apod. Je ideální pro soukromníky a domácí kutily

Odvodňovací plastové žlaby

plastový žlabOdvodňovací plastový žlab slouží k odvodnění vodních srážek. Je ekologický (materiálem je recyklovaný plast) a šetří náklady na montáž. Odvodňovací žlaby mají spojovací zámky, které do sebe zapadají a uvnitř jsou hladké. Velmi zajímavá je nízká hmotnost.

Příklady použití

Lehké plastové plotové základy

Plotový plastový základ je zcela nový praktický výrobek, který plně nahrazuje plotové podezdívky nejrůznějších typů. Základ lze používat pod pletivové i tyčkové ploty všech typů a při opravách stávajícího oplocení. Vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům, houbám, plísním, cizopasníkům, běžným kyselinám a zásadám.Velkou výhodou je dlouhá životnost bez nutnosti údržby. Plotové základy jsou lehké, snadno se s nimi manipuluje, pokládka je fyzicky nenáročná. Při sekání ploch v blízkosti plotů je možno použít všech typů trávních sekaček, což usnadňuje údržbu okolních ploch.

plotový základPlastové plotové základy jsou vhodné zejména pro:

 • Majitele rodinných domků
 • Zahrádkáře
 • Chataře a chalupáře
 • Průmyslové podniky
 • Soukromníky

Snadná opracovatelnost nástroji na kov, eventuelně dřevo.

Materiálem je Traplast – moderní ekologický plast z recyklovaných plastových odpadů

Záhonový plastový chodník

Záhonový plastový chodník je zajímavý výrobek pro zahrádkáře a pěstitele. Chodník tvoří celoplastová pochůzná plocha se zvýšenými okraji, které vytvářejí po obou stranách záhonové obrubníky. Čela jsou opatřena spojovacími zámky a boky fixačními žebry po celé délce - výborně drží směr a zároveň nahradí dvě řady záhonových obrubníků. Po chodníku je možné bez poškození jezdit s kolečkem. Cestičky mezi záhony jsou čisté, nezaplevelené a proto se snadno udržují. Velkou výhodou plastových chodníků je dlouhá životnost a vysoká odolnost proti povětrným vlivům.

Záhonový plastový chodníkZáhonový plastový chodník je určen pro:

 • Zahrádkáře
 • Pěstitele
 • Majitele rodinných domků

Záhonový chodník je nenasákavý, tudíž neodebírá rostlinám potřebnou vlhkost. Mezi záhony se netvoří žádný plevel, díky tomu není třeba používat žádné chemické přípravky proti zaplevelení. Chodníky jsou odolné proti houbám, plísním, cizopasníkům, běžným kyselinám a zásadám. Materiál – Traplast, lze snadno opracovat nástroji na kov, eventuelně na dřevo. Nízká hmotnost umožňuje snadnou manipulaci. Plastový chodník lze chodník bez problému vyjmout a použít na jiném místě. Chodníky se dají samozřejmě použít i do skleníků. Možnost mnohonásobného použití při změně dispozice záhonů.