Pur-plast dlažba

Zatravňovací dlažba Pur-plast

Optimálně zadržuje dešťovou vodu
Je pevná jako beton nebo živičné směsi.
Umožňuje zachovat přirozený ráz zatravněné plochy.
Je vhodná také pro zpevnění silně zatěžovaných travnatých ploch.

Plastová zatravňovací dlažba vydrží víc, než byste si mysleli.

Nabídka profilů/materiálu

Puruplast E50, 330x330x50mm
domácí i profesionální využití - nejpevnější a nejuniverzálnější typ
Puruplast IG40, 500x500x40mm
jednodušší domácí zpevňování ploch
Puruplast IG30, 500x500x30mm
domácí nenáročné použití v zahradách nebo parcích
Puruplast MP38, 755x1160x38mm
zpevnění zejména vodorovných ploch s lehčím zatěžováním

Vhodné použití

Parkoviště
Odstavné plochy
Dětská hřiště
Výjezdy na komunikaci
Zpevnění svahů a břehů
Stání pro zvířata
Cesty golfových hřišť
Lože kolem stromů

Jak se zatravňovací dlažba vyrábí?

Zatravňovací dlažba se vyrábí z plastového recyklátu se zásadním podílem polyetylenu, který získáváme z průmyslových i komunálních odpadů. Materiál tvárnic je UV stabilní a neutrální k životnímu prostředí. Případná likvidace zatravňovací dlažby je taktéž šetrná k přírodě – materiál je totiž stoprocentně recyklovatelný.

Kde najdou zatravňovací tvárnice využití?

Zatravňovací tvárnice využijete všude tam, kde potřebujete zpevnit nadměrně zatěžované travnaté plochy – zahrady, golfová hřiště, přírodní parkoviště, příjezdové cesty, odstavné plochy, chodníky, kolejiště, jízdárny, paddocky. Zatravňovací dlažba zachovává přirozenou propustnost půdy a tím i koloběh dešťové vody v přírodě. Více o možnostech použití najdete na stránce Použití zatravňovací dlažby.

Pět výhod zatravňovací dlažby Pur-plast

Zatravňovací tvárnice fungují jako variabilní stavebnice. Základní prvky mohou být obohaceny o speciální doplňky, díky kterým může zatravňovací systém přesně kopírovat tvar terénu.

  1. Plastová zatravňovací dlažba zachovává přirozený koloběh vody - do podloží se vsákne mnohem více vody, než umožňují tradičně využívané materiály (beton, živičné povrchy, zámková dlažba).
  2. Tvárnice mají výborné technické vlastnosti – zatravňovací dlažba je odolná proti povětrnostním vlivům, UV záření i kyselým dešťům. Více informací o technických vlastnostech.
  3. Zatravňovací dlažba se snadno pokládá a instaluje – díky speciálnímu systému zámků je pokládka zatravňovací dlažby jednoduchá a rychlá.
  4. Dlažbou zpevníte jakýkoliv terén – zatravňovací tvárnice zpevní i nerovný terén, přitom zachovají jeho přirozený ráz. Po zpevněné ploše můžete jezdit vozem, na koni apod., aniž byste ji poškodili.
  5. Tvárnice mají vyvážený poměr cena / výkon - zatravňovací dlažba je velmi kvalitní a díky moderní výrobě i cenově dostupná. Ceny zatravňovací dlažby najdete v našem ceníku.

Pokládka zatravňovací dlažby

Pokládka zatravňovacích tvárnic je díky jejich nízké hmotnosti a speciálnímu systému bezpečnostních zámků velmi snadná a rychlá. Jeden člověk položí za hodinu až 100 m2 zatravňovací dlažby. Okraje tvárnic jednoduše přizpůsobíte přiřezáním.

Jak probíhá pokládka zatravňovací dlažby?

Zatravňovací dlažba je pokládána ve čtyřech základních vrstvách. Způsob pokládky je možné přizpůsobit individuálním požadavkům zákazníka a konkrétní krajině.

Fotogalerie

Kontaktní informace

Odpovědná osoba:
Václav Kotland
Adresa:
Piletická 61/36a, 500 03 Hradec Králové - Piletice
© 2024 K.O.S. plastic | Vyrobilo studio
Zásady ochrany osobních údajů